Anasayfa

Ara

Favori

Sepetim0

Hesabım

(0)

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Web sitemize üye olarak ve/veya alışveriş yaparak bu Sözleşme’yi okuduğunuzu, anladığınızı ve hükümlerini kabul ettiğinizi beyan etmiş olacaksınız.

Madde 1. Sözleşmenin Tarafları

A. Satıcı Bilgileri

Adı-Soyadı / Unvanı: Özel Bolu Yabancı Dil Kursu (Raif Aksoy)

Adres: Karaçayır Mh. Şirin Sk. Eker-Yüceer Apt. No: 13-15 / 31 Merkez / BOLU

Telefon: 0374 212 47 63

 

B. Alıcı Bilgileri

Yasal mevzuat gereği, satıcı tarafından alıcıya yapılacak gönderim ve/veya bildirimlerin gerçekleştirilebilmesi ve faturalandırılabilmesi için, Alıcı aşağıda verdiği bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, herhangi bir değişiklik olması halinde Satıcıyı önceden bilgilendireceğini, aksi takdirde doğacak olumsuzluklardan Satıcının sorumlu tutulamayacağını kabul ve beyan eder.

Adı-Soyadı/ Unvanı:  

TC Kimlik No: 

Doğum Tarihi:

Adres: 

Telefon: 

E-posta: 

Vergi Dairesi: 

 

C. Tanımlar

İşbu sözleşmede,

1. “ÖZEL BOLU YABANCI DİL KURSU (RAİF AKSOY)” Satıcı olarak,

2. “                         (TCKN: )” Alıcı olarak,

3.   “ÖZEL BOLU YABANCI DİL KURSU (RAİF AKSOY)” ve “                             (TCKN: )” müştereken Taraflar olarak,

4. “www.ydstestteknikleri.com” Web adresi, Web sitesi olarak

5. “Web sitesi üzerinden indirilen ve/veya satın alınan her türlü kitap, uzaktan eğitim kursu, ücretsiz ders kaynağı, kelime kartı, mobil uygulama ve online eğitim platformu üzerinde paylaşılan her türlü gereç ve testler, web sitesi üzerinden Satıcı tarafından satışa sunulan her türlü mal ve hizmet ” Hizmet olarak,

6. “Mesafeli Satış Sözleşmesi” Sözleşme olarak anılacaktır.

 

Madde 2. Sözleşmenin Konusu

2.1. İşbu Sözleşmenin konusu, Alıcı’nın Satıcı’ya ait Web Sitesi’nden elektronik ortamda verdiği siparişin fatura detayında nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün/ürünlerin satışı ve teslimi ile igili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmlere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince Tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

2.2. Alıcı, Satıcı’nın isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu ürün ve/veya hizmetin temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme şekli, mevcut hallerde teslimat koşulları ve satışa konu ürün/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar v.b. konularında açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde Satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında sipariş verdiğini, işbu sözleşme hükümlerincekabul ve beyan eder.

2.3. Web sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve Alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura bu sözleşmenin ayrılmaz parçasıdır.

 

Madde 3. Sözleşme Konusu Hizmet / Ödeme / Teslimat Bilgileri

3.1 Ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi, satış bedeli satış faturasında belirtildiği gibidir. Ödeme şekli, fatura ve teslimat adresi irsaliye/ irsaliyeli fatura / fatura üzerinde belirtildiği gibidir.

 

Madde 4. Genel Hükümler

4.1. ALICI, internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.Kredi kartı (VISA, MasterCard), banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Bir (1) işgünü içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı veya havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. Bu maddede belirtilmeyen ödeme yöntemleri kesinlikle kabul edilmez.

4.2. Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI`nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3. Sözleşme konusu ürün, ALICI`dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4. Siparişler, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edilir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar KDV dahil TL olarak ifade edilmiştir. Kargo ücreti ise ALICI`ya ait olup, KDV oranları kitap için %8, eğitim hizmet bedeli için için %8’dir. Söz konusu oranlardaki değişiklikler, yürürlüğe girdiği tarihte aynen uygulanacaktır.

4.5. SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.6. Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı veya onaylı nüshasının SATICI`ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI`nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.7. Ürünün tesliminden sonra ALICI`ya ait kredi kartının ALICI`nın kusurundan kaynaklanan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI`ya ödememesi halinde, ALICI`nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI`ya kullanılabilir ve eksiksiz halde göndermesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI`ya aittir.

4.8. SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI`ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI`nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde siparişindeki ödeme şekline göre defaten iade edilir.

4.9. Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde,  sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Ürün, ALICI`dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya alıcının yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.10. Web Sitesi’nde satışta bulunan ürünlere ilişkin stok durumları tedarikçi firmaların stoklarında güncellemelere rağmen, elde olmayan sebeplerden dolayı tükenmiş olan ürünlerin gönderim süresi uzayabilir. Bu durumda müşteri telefon veya e-posta yolu ile bilgilendirilir. Müşterinin talebine göre şipariş değiştirilebilir, gönderim beklenebilir veya sipariş iptal edilebilir. Siparişin iptali durumunda, ödeme kredi kartı ile yapılmışsa kredi kartına, ödeme banka havalesi ile yapılmışsa müşterinin belirttiği bir banka hesabına geri havale edilir.

4.11. Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı, geçici bir aksaklık olmadığı sürece son kullanıcılar için aracı kargo şirketini herhangi bir bilgi vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.

4.12. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden, teslimat sırasında hasarlı olduğu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak aksoylar30@hotmail.com adresine gönderilmelidir.  

4.13. Uzaktan Eğitim paketi dahilinde gönderilen kitap, poster, v.b. kaynaklar, Uzaktan Eğitim için kullanılan platformda Alıcı için hesap oluşturulduktan ve Alıcı Uzaktan Eğitim derslerine en az dört (4) saat katıldıktan sonra geri iade alınmaz. Bu durumda olan bir Alıcı, Uzaktan Eğitim bedelinin iadesini talep edildiği takdirde, Fatura üzerinde belirtilen Kitap ücreti iade edilmeyecek, Eğitim Hizmet Bedeli ise, Alıcı’nın katıldığı ders sayısı hesaplanıp ücretten düşülerek Alıcı’nın Satıcı’ya bildirdiği banka hesabına Havale ile iade edilecektir.

4.14. İade veya değişikliği istenen ürünlerle ilgili öncelikle Satıcı ile telefon yoluyla iletişim kurulacak, ürünlerin iade şartlarını karşıladığı konusunda mutabakat sağlandığı takdirde bahsi geçen ürünler ayrı bir paket/ koli içerisinde konularak, kargoda hasar görmeyecek şekilde geri gönderilmelidir. Ürünlerin orijinal kolileri üzerinde meydana gelebilecek hasar ve üzerlerine yapıştırılan kargo vs etiketleri, ürünlerin orijinalliğini ve dolayısıyla yeniden satılabilirliğini bozduğu için, iade veya değişimleri mümkün olamayacaktır.

 

Madde 5. Yetkili Mahkeme
5.1. İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI`nın veya SATICI`nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

 

 

SATICI

Özel Bolu Yabancı Dil Kursu (Raif AKSOY)

 

 

Bizi Takip Edin

X